Półka #1

Półka #2

Featured Posts

RiverGen – Rzeki w Minecraft

Minecraft generuje wspaniałe światy, wysokie góry, głębokie oceany i nieskończenie długie jaskinie. Brakuje mu wciąż wielu elementów, nad którymi grupa Mojang już pomyślała, ale nikt nic nie mówił o rzekach. Jeśli wam ich brakuje to istnieje program, który pozwala dodać je do waszego świata! Nawet nie musicie generować nowego by je posiadać.
Program RiverGen stworzony przez Palstar pozwala dodać rzeki do naszego świata. Ma możliwość edytowania ich szerokości, głębokości oraz kilku innych przydatnych właściwości jak np. częstotliwość występowania złota na dnie rzeki.
Jego używanie jest naprawdę proste i pozwala zobaczyć gdzie pojawią się rzeki przed ich wygenerowaniem. By dodać rzeki do naszego świata, klikamy na przycisk “Open World” i wybieramy mapę, na której chcemy je posiadać. Dodatkowo mamy możliwość kliknięcia w przycisk  ”Advenced Settings” co otworzy menu, w którym możemy zmodyfikować kilka właściwości rzek.
Po wszystkim klikamy na “Preview rivers around me” co wyświetli nam przykładowe położenie rzek na mapie w postaci pomarańczowo-żółtych linii. Jeśli któraś z rzek nam nie odpowiada wystarczy kliknąć jeszcze raz na przycisk i zobaczyć nowe rezultaty.
Kiedy już ułożenie wszystkich rzek będzie nam odpowiadać, wystarczy kliknąć w przycisk “Generate rivers!” i poczekać trochę w zależności od wielkości naszej mapy.
Dodatkowo warto wiedzieć, że czerwony X na mapie oznacza naszą pozycję. Również jeśli chcemy wiedzieć gdzie znajdują się najbliższe doliny oraz góry wystarczy przełączyć widok z “Terrain” na “Heights” w górnym prawym rogu.
UWAGA! Przed użyciem programu warto zrobić kopię zapasową świata w bezpieczeństwie przed zniszczeniem zapisu gry!