Półka #1

Półka #2

Featured Posts

GTA V - Jak instalować mody \ Jak używać folderu “mods” [OpenIV]


Ostania wersja OpenIV (2.6.3 i w górę) wprowadziła wielką zmianę, chodzi tutaj o folder “mody”, dzięki któremu będziemy mogli wgrywać mody łatwo oraz bez edytowania oryginalnych archiwów gry.


Wymagane rzeczy:
- Program OpenIV w wersji 2.6.3 lub nowszej
- OpenIV.asi w wersji 1.1 lub wyższej
- ASI Loader (build z 2 Maja 2015  lub nowszy)1. Pobierz i zainstaluj program OpenIV. Skonfiguruj go, aby działał z Twoją kopią GTA V. Jeśli masz już zainstalowany ten program, przejdź do następnego kroku.

2. Uruchom program i przejdź do zakładki ASI Manager (Tools > ASI Manager).

Za pomocą ASI Manager'a możesz zainstalować lub zaaktualzować plugin'y ASI.

3. Zainstaluj lub zaktualizuj ASI Loader i plugin OpenIV.asi.


4. Otwórz folder z plikami GTA V, możesz wykonać to bardzo szybko z pomocą programu OpenIV, poniższa grafika wszystko wytłumaczy:


5. W głównym folderze z grą stwórz nowy folder, który nazwij "mods".


6. Teraz wystarczy skopiować zmodyfikowane archiwum RPF do stworzonego przez nas folderu. Dla przykładu, jeśli chcesz zmodyfikować plik udpate.rpf , musisz sprawić, aby ścieżka (w folderze "mods") była identyczna jak ta do oryginalnego pliku (np. Grand Theft Auto V\update\update.rpf -- Grand Theft Auto V\mods\update\update.rpf).


Poniższa tabela przedstawia jak mniej więcej mają wyglądać ścieżki do archiwów kopiowanych do folderu "mods", oto więc kilka przykładów:

Oryginalna ścieżka -- Ścieżka w folderze “mods” 

GTAV\update\update.rpf  -- GTAV\mods\update\update.rpf 
GTAV\common.rpf -- GTAV\mods\common.rpf 
GTAV\x64\audio\sfx\SCRIPT.rpf -- GTAV\mods\x64\audio\sfx\SCRIPT.rpf 
GTAV\update\x64\dlcpacks\mpheist\dlc.rpf  -- GTAV\mods\update\x64\dlcpacks\mpheist\dlc.rpf 
GTAV\x64e.rpf -- GTAV\mods\x64e.rpf

7. Od tego punktu, jeśli będziesz chciał zainstalować moda lub edytować jakiś plik, pamiętaj aby zrobić odpowiednią ścieżkę w folderze "mods".


Dzięki takiej instalacji, twoje mody będą w oddzielnym folderze, co pozwoli Ci uchować oryginalne pliki gry na swoim miejscu. Jeśli chcesz możesz "wyłączyć" ten folder, wystarczy że przejdziesz do ASI Manager'a i odinstalować plugin OpenIV.asi, możesz też usunąć ASI Loader'a, przez co wszystkie zainstalowane plugin'y ASI przestaną działać (w tym OpenIV.asi). Taki proces pozwoli nam na przełączanie się ze zmodyfikowanych plików na oryginalne, i na odwrót.
Autor poradnika w języku angielskim: GooD-NTS
Tłumaczenie i modyfikacje: HARDKOR222