Półka #1

Półka #2

Featured Posts

GTA V - Odpalanie gry na dwóch kartach graficznych

Jednym z głównych problemów/błędów w pierwszej wersji GTA V był crash launchera gry, gdy próbowaliśmy uruchomić ją na komputerze posiadającym dwie karty graficzne. Rockstar nie udostępnił jeszcze jednak patcha, który usunąłby ten błąd. Z pomocą przyszli nam gracze, którzy doszukali się rozwiązania przejściowego, dzięki któremu będziemy mogli grać w grę bez poprawki od studia Rockstar.


Metoda na odpalenie gry nie jest zbytnio skomplikowana, jednak będziemy musieli ją wykonywać przy każdej próbie uruchomienia gry.


1. Wchodzimy w Panel Sterowania i wyszukujemy Menedżer Urządzeń.
2. Teraz rozwijamy menu Karty graficzne.


3. Klikamy PPM na słabszą kartę graficzną (w moim przypadku był to Intel) i wybieramy opcję Wyłącz. Po kliknięciu tej opcji ekran powinien zrobić się na chwile czarny, po czym powrócić do normalnego wyświetlania obrazu.4. Po wyłączeniu słabej karty nie zamykamy okna Menedżera Urządzeń, gdyż będzie potrzebny nam do dalszego działania. 5. Pozostało nam teraz uruchomić grę, a więc odpalamy ją z naszego pulpitu tak jak wcześniej, ale teraz po zniknięciu okna ładowania Social Cluba, musimy szybko przejść do Menedżera Urządzeń i z powrotem włączyć słabszą kartą graficzną.

Ciekawostki:
- nawet gdy nie włączymy słabszej karty graficznej przy odpalaniu GTA V, to gra i tak się włączy, lecz możemy napotkać problem z pamięcią graficzną, u mnie było tak, że zamiast 2GB miałem tylko 512 i gra miała u mnie ledwo 5-10 klatek na sekundę.

-problem występuję głównie na laptopach i notebookach.

-przy  uruchomieniu gra może odpalić się nam w oknie, a aby mieć pełny ekran wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy Alt + Enter.

-po pierwszym uruchomieniu zaleca się ustawić pasujące pod nas ustawienia grafiki i zagrać chwilę w grę, aby ustawienia się poprawnie zapisały.